sünnimärk silmas 22.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Pojal, 1,8-aastasel on ühes silmas pruun laik. See on tal sündimisest alates. Mulle aga tundub, et see hakkab laienema( võib olla on see minu ettekujutuse vili). Minu tungival palvel käis mu mees täna lapsega laste silmaarstil Tallinna Keskhaigla lastepolikliinikus.Seal vaadati silmapõhju ja öeldi, et need on korras ja see pruun laik on sünnimärk ja et pole vaja muretseda. Kas see võibki nii jääda, kas on oht, et see võib muutuda melanoomiks?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sünnimärgid muutuvad melanoomiks ülimalt harva. Kindluse mõttes peaksite sama silmaarsti jällegi mõne aja pärast külastama, sest kindlasti ta dokumenteeris sünnimärgi mõõtmed. Hinnata sünnimärgi suurenemist saab kõige kindlamalt selle suurust mõõtes, veel parem fotol.