läätsed 10.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
kannan prille tugevusega -3,75. eelmine aasta korra proovisin ka läätsi kanda, et kuidas on. selgus, et nad olid üsna mugavad.
ostsin läätsed prillipoest, kus tädid umbes näitasid, et mismoodi läätsi tuleb panna. alguses , kui ma kodus ise pusisin, oli ikka tükk tegemist, aga silma ma need sain.pärast sain pika aja jooksul ära ka. teine kord, st. viimane kord, oli jälle tükk tegu, et need silma saada, aga pärast, võta näpust, ei saanud ma neid kuidagi ära.proovisin igatpidi, niisiis u 5 h pärast sain need kätte...selle aja jooksul ma vict kratsin silmi üsna mehiselt, silmad olid pärast punased...vahepeal oli paanika juba nii suur, et mõtlesin, et lähen jooksuga arsti juurde..aga see selleks...peale seda ma lasin läätsed lihtsalt wc-potist alla...
nüüd, kus mul on uued klassiõed:mõnedel neist on läätsed, tahaksin ma ka uuesti proovida, aga ei julge enam. kas silmaarst saab aidata sellise asja puhul, et umbes aitab need silma panna jne?..prillid muutuvad ka vahepeal tüütuks...
tavaliselt ma kardan kõige rohkem, et lääts läheb silma lau vahele ja ma ei saa teda kätte...prrr..kas selline asi on üldse võimalik, et ta kuskile silma vahele putkab?
kui silma ülemise lau vahele, sissepoole, tekib selline terake( läheb hiljem ise ära), kas see tähendab, et silmad on liiga kuivad?
ette tänades
paanitseja (17.a)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selles prillipoes, kust ostsid need läätsed jäeti Sind korralikult välja õpetamata. Soovitan vahetada prillifirmat ja läätsede määramise järgselt teha prillipoes korralikult treeningut, peale ja ära, nii 10 korda või enam, kuni selgeks saab. Aga on ka teada, et mitte kõigi inimeste näpuosavus pole läätsedega sekeldamiseks piisavalt hea.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

läätsed

paar aastat tagasi tahtsin endale osta läätsed. kannan - prille.kahjuks mulle vastati , et minu silma vikerkest ei vasta läätse kujule. kas siis mul polegi võimalik läätsi kanda?

Vastas dr Leo Schotter

Ju siis. Mitte kõigile inimestele läätsed ei sobi.

Loe edasi

silmahaigused

kas on olemas pikaajalised läätsed, mida võib terve päev kanda?

Vastas dr Leo Schotter

Asi pole läätsedes, vaid silmas. Silma tervisele pole kasulik kanda läätsi enam kui 8 tundi päevas.

Loe edasi

läätsed ja prillid

Tere!
Kannan läätsi. Mõlemad on -4. Kui prille peaksin kandma, siis - 4,25. Nädalavahetusel ja õhtuti kannan vanu prille -3,75. Kas see mõjutab silmi, kui ma kannan nõrgemad prille?

Vastas dr Leo Schotter

Nõrgemate prillidega pigem silmad puhkavad.

Loe edasi

läätsed

olen juba paar aastat kandnud läätsesid ja ei saa aru mis on siis kõvad ja millised pehmed läätsed?Kas pehmed läätsed on siis need, mida v6ib ka öösiti kanda?Ja kas kohe kindlasti ei ole võimalik teha ...

Vastas dr Leo Schotter

Kõvad läätsed on individuaaltellimusel silma järgi lihvitavad läätsed kõvast plastikust. Praegusel ajal kasutatakse neid harva. Pehmed läätsed on elastsest polimeerist läätsed erineva paksusega ja erineva ...

Loe edasi

läätsed

palju maksavad läätsed ja silma panemine ning kus seda saab panna.

Vastas dr Leo Schotter

Igas suuremas prillipoes müüakse kontaktläätsi. Hinnad on erinevad.

Loe edasi

Läätsed

Tere!....mul on väga meeldiv kuulda,et leidub selliseid arste kes saavad inimeste küsimustele ja muredele abi leida,edu teile!!!
Olen 15.a. neiu ning silmanägemine on -2 ja-2,25,ning tahaksin endale ...

Vastas dr Leo Schotter

Läätsed kandmine on ohutu, kui jälgitakse kõiki ettekirjutusi. Läätsi pole mõistlik üle 8 tunni päevas tarvitada.

Loe edasi

läätsed

üks silm on mul +4.5,teine+2.Kas saan kanda läätsesid?Kas nii pimedale,kui mina operatsiooni saab teha?

Vastas dr Leo Schotter

Kaugnegevuse korral on samuti võimalikud läätsed. Lõikuse sobivus paraku selgub ikka kirurgi vastuvõtul.

Loe edasi

solaarium ja läätsed

tere!
kas läätsedega tohib solaariumis käia või naturaalset päikest võtta?
olen kuulnud nii üht- kui teistpidi arvamusi, ja ei oska seisukohta võtta.. mida spetsialistid arvavad?
mariet

Vastas dr Leo Schotter

Solaariumis võivad kontaktläätsed olla, kuid soovitav ka kaitseprilli kasutada. Mererannas võivad läätsed ikka silmas olla, ujumisel vast mitte, kui peadpidi veeall olla.

Loe edasi

läätsed-prillid

Tere!Olen lühinägelik. Väljas käies kannan enamasti läätsi, kodus prille. Küsimus oleks järgmine: kui kahe väljaskäimise vahel on u 2-3 tundi, siis kumb variant on silmadele parem, ...

Vastas dr Leo Schotter

Läätsede kandmisel võiks neid mitte üle 8 tunni päevas silmas hoida. Samal ajal on nende pidev võtmine-panemine ka silmale kahjulik. Kumb varjand on parem, ei oskagi midagi soovitada.

Loe edasi

läätsed

mul on küllaltki tugev lühinägelikkuis juba pea seitse-kaheksa aastat.ise olen 18.oleksid mõned küsimused:kas läätsed võivad olla tugevamad kui prillid ja kui, siis kui palju?

kas läätsed võivad ...

Vastas dr Leo Schotter

Kahjuks ei selgu kui suure lühinägevusega on tegemist, aga vastused on järgmised:

- Tavaliselt peaks olema kontaktläätse number väiksem, kui prillinumber. Kui palju, see sõltub lühinägevuse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi