pisarate vool või märjad silmad 22.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tavaliselt hommikuti,kui alla poole vaadata.Segab ka suusatamist.Pool aega kulub silmade kuivatamisele.Kuna olen kehva suusataja pean jälgima oma suuski ja rada st. vaatan jälle alla poole.Kui silmad märjad on vilets neid jälgida.Suusatan tasasel maal ei mingit tugevat vastu tuult.Näh nüüd seda kirja trükkides lähevad ka silmad märjaks,aga mitte nii palju kui suusatamise ajal.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma märguse põhiliseks põhjuseks on ikka pisarakanalite puudulikus. Aga ka krooniline limaskestade põletik võib liigset veejooksu tekitada. Ja mõni inimene on ka lihtsalt loodud tundlikuma silmaga. Kõik see selgub ikka silmaarsti külastades.