Ei näe pimedas sõita. 19.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mida Te soovitaksite autojuhile, kes peab tihti ka pimedas sõitma. Nimelt muidu ideaalse silmanägemisega mees kurdab, et ta on nagu "kanapimedaks" muutunud, pimedas justkui ei näe enam hästi. A vitamiini puudust vist eriti olla ei tohiks, kuna tarvitab Mölleri kalamaksaõli, nii nagu ta kodus viibib. Mis oleks Teie soovitused? Tänan!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Peaks külastama silmaarsti. Võiks kontrollida, ega pole mõnd väikest varajatud prilliviga ja kuidas on silmaoõhjade seisund, sest on ka olemas silmapõhja haigusi, millega kaasneb pimedasnägemise häire.