Silma valgustundlikkus 16.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen lühinägelik. Tegite mulle aastaid tagasi opi. Läks paremaks. Praegu -3 (oli -6). Peale oppi oli 100% ca aasta, siis langes ära. Kuna operatsioonijärgselt oli valgel ajal peaaegu võimatu ilma päikeseprillideta liikuda, siis on ehk viga silma liigses valgustundlikkuses. Kas on mingisuguseid ravimeid silma valgustundlikkuse vähendamiseks?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sima valgustundlikust ei saa ravimitega vähendada. Ikka ainult päikeseprilliga.