mis võib olla põhjuseks 27.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 51 aastane naine. 2002. aastal oli mul mõlema silma hallkae operatsioon. Üldiselt dr. Teesalu opijärgseid tüsistusi ei leidnud, aga arvas, et ühte silma tuleks laseriga veidi lihvida. Siiani on see tegemata, sest väga, väga raske on saada Tartu silmaarsti vastuvõtule. Ühel korral isegi õnnestus, aga minu kaart kogu vajaliku infoga oli lihtsalt kuhugi ära kadunud ja see arstilkäik nö. ebaõnnestus. Dr. Tikko küll vaatas minu mõlemat silma aparaadiga, kirjutas ka mingid tilgad, aga nendest polnud abi. Minu silmadega on selline probleem. Umbes aasta aega on minu silmad limased ehk kleepuvad. Silmades on tunne nagu oleks mesilased nõelanud.Silmalaud on veidike ka turses. Ja nii iga päev. Kõige ebameeldivam on ehk see silmalaugude limasus. Ebamugavustunne on väiksem pimedas toas või õhtuvalguses. Millest see võib tekkida? Kuna nina on ka kuiv ja kinnisevõitu olnud sellel perioodil, siis tuleb mul ilmselt ka ninaarsti külastada. Millised haigused võivad tekitada mõlemas silmas sellist seisundit? Omal käel olen proovinud allergiaravimeid, aga tulemust paremuse poole nendest ravimitest ei olnud. Elan Järvamaal. Kas on võimalik ilma saatekirjata pöörduda teie või mõne teise Tallinna arsti poole?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

1. Jutt võimalikust laserlihvimisest viitab nägemishäirele, mida tavaliselt saab ka prillidega korrigeerida.
2. Silmade limasus, paistetus jne. räägib kroonilisest laugude limaskesta põletikust, mis vajaks ravi.
3. Järvamaal on 2 silmaarsti, üks Türil (dr. Piik) ja teine Paides.
4. Eraarstile pöördudes pole saatekirja vaja.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silm tõmbleb

Närv silma alalaus tõmbleb juba üle nädala. Kas põhjuseks võib olla läätsevahetus või silmade liigne pingutamine? Arvuti kasutamine on viimasel ajal suurenenud. Mis on põhjuseks ja kuidas sellest tõmblemisest ...

Vastas dr Leo Schotter

Lau tõmblemine on põhjustatud launärvi ärritusest ja pole seotud silma enda tervisega. Tavaliselt mõne ajaga tõmblemine möödub iseenesest.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi