Silmad jumpsivad 20.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen mures oma silmadega.Nimelt kunagi väiksena kandsin ma neid prille millel üks silm oli kinni kaetud ja mulle tehti ka silmalihaste operatsioon,kõõrdsilmsuse vähendamiseks.Kandsin prille umbes kuni 14 aastaseks saamiseni ja kui siis prillid ära lõhkusin tumdus et polegi neid vaja.Probleeme polnud tükk aega aga nüüd on tekkinud ühes silmas kaugnägemine ja kui prillipoe arst üle vaatas siis ütles et ma vajan nn lugemisprille +0,5 mõlemad.Samuti näen nagu kahekordselt aga se teine on nagu udune.Seda just sise tingimustes , kui väljas ringi käin siis on ikka nagu tavaline.Kui peeglist vaatan siis nagu kõõritamist pole aga õhtuti tööpäeva lõpu poole tundub nagu üks silm vajuks ära just see mis kehvemini näeb. Tihti on silmades suur väsimus tunne ja on natuke valulikud mõnikord.Tööl ma prille ei kanna. Kas on viga selles et üks silm vajaks tugevamat klaasi või tuleks mul silmadega rohkem harjutusi teha ja lihast treenida et ta ei väsiks ja ära ei vajuks? Või vajaks ma uut lihaste operatsiooni?Ise olen 21 aastane

Ette tänades Mario

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Suurem kaugnägevus koos kõõritamise ja ühe silma närgema nägemisega on kaassündinud silmaehituslik viga, mis ei kao kunagi. Pigem probleemid vanuse suurenedes ja pingutusvõime vähenedes süvenevad. Suurema nägemiskoormuse juures lihtsalt peate ülemäära pingutama. Esimene oluline asi on hankida korralikud ja Teie silmadele sobivad prillid. (Tavaliselt on erineval silmal erineva tugevusega nägemishäire. ) See vähendab oluliselt nägemiskoormust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Silmad jooksevad vett

Tere!
Mul on selline mure, et silmad jooksevad pidevalt vett, mitte ainult külma ilmaga vaid ka muidu. Kas see võib tuleneda silmanärvidest?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui ka toas silmad pidevalt vesitsevad, tuleb teha pisarteede sondeerimine.Enamasti on vesitsemine tingitud siiski pisaravedeliku koostise häirest ja aitavad kunstpisarad,mida saab apteegist ilma retseptita ...

Loe edasi

Silmad

tere, ma olen 12 ja mul on selline probleem, et mul silmad sügelevad ja kipitavad

Vastas dr Tiina Pakosta

Apteegist saab ilma retseptita Lecrolyn - tilku, mida tilgutada 4x päevas 5-7 päeva või kauemgi, sest tilgad on aeglase toimega ja kohe efekti ei anna.

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

punetavad silmad

mu silmad punetavad...eriti nurgad ja selline tunne on et ripsmed on silmanurgas.olen öösel arvutis ja nutan väga väga palju aga ikkagi silmad on juba mõned aastad punased olnud. kui ma wel öösel yleval ...

Vastas dr Leo Schotter

Aitaks silmaarsti külastus. Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta põletikuga.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi

väsinud silmad

millega peaks väsinud silmi turgutama? mu hea sõber kurdab,et viimaste päevadega on silmad muutunud valusaks,fokusseerimisega on raskusi ja silmad väsivad.soovitasin kummelikompressi ja vähem tv-d.aga ...

Vastas dr Leo Schotter

Võiks kasutada silmi niisutavaid tilku - Artelac, Tears Naturale

Loe edasi

silmad ja rasedus

Tere! Kas laser- või teemantlõigatud silm võib tekitada probleeme raseduse ja sünnitamise ajal? Tiiu

Vastas dr Leo Schotter

Ei.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi