Lapse lühinägelikus 28.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 14 aastase poisi isa. Probleem on selles, et pojal on iga viimase viie aastaga kasvanud lühinägelikus -1 võrra. Hetkel on prillid -5. Käies erinevate arstide juures on vastus üks, et mingit ravi pole ja kirjutatake uued tugevamad prillid välja. Kas, siiski mingi ravi on ja mida saaks teha, et nägemine aasta-aastalt ei läheks viletsamaks.

Lugupidamisega: Tarmo

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevus pole haigus ja seda ei saa ravida. Lühinägevus on silma pikkuse ülemäärane kasvamine ja peatub lühinägevuse suurenemine nii 16-18 aasta vanuses.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Lühinägelikus

Mul on prillid -2,5 juba mitu aastat kuid ise tunnen, et näen kehvasti, kuid arsti meelest kõik ok. Aga näen märke liiga hilja liikuses ning enda arust uduselt üldse.... milles võib asi olla?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui teie silmaarst arvab, et tugevamad prillid Teie nägemist ei paranda, tuleb silmapõhjasid uurida, kas tegemist pole mõne haigusega.
Võib siiski olla, et silmaarsti juures näete paremini kui ...

Loe edasi

lühinägelikus koolipoisil

Tere.Minu poeg on kolmteist aastat vana ja tal on prillid miinus kolm.Käime regulaarselt silmaarstil ja iga kord kontrollimisel selgub,et nägemine on pisut halvemaks läinud.Ta istub küllalt palju arvuti ...

Vastas dr Leo Schotter

Lühinägevus on silma ehituse eripära, mis tavaliselt on pärilik. Kasvueas lühinägevus suureneb, kuna silm kasvab ja seda pole võimalik pidurdada. Tavaliselt lühinägevuse suurenemine peatub 16-18 eluaastaks. ...

Loe edasi

Pisarakanali sondeerimine.

Kuidas toimub 6-e aastase lapse pisarakanali sondeerimine?

Vastas dr Leo Schotter

Narkoosis kindlasti. Teha saab seda Tartu või Tallinna silmakliinikutes lastesilmaarsti juures.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi