räämas silmad ja lennureis 22.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Hommikul ärgates olid silmad räämas. Ümberringi on palju köhijaid, mistõttu arvan, et see on mingi algav viirus. Varem pole mul silmapõletikku olnud. Pean homseks lendama tööasjus välismaale. Seda pole enam võimalik edasi lükata. Kuidas mõjub lendamine silmadele. Kuidas peaksin silmi ravima, et võimalikult ruttu terveneda. (Silmaarsti järjekord on pea 2 kuud.) Perearst soovitab kummeliga loputada. Kas on midagi, mida veel teha saan?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üks lennureis ei tee iseenesest asja paramaks, ega hullemaks. Tegemis on ilmselt viirusliku silma limaskesta põletikuga, mis tahaks ikka silmaarsti poolt määatud ravi. Välismaal läheb silmaarsti visiit ikka kallimaks, kui kohaliku eraarsti külastus. Apteegist on vabamüügis saada silmatilgad: Sulfametzol 4%. Nõrk ravim, aga parem, kui mitte midagi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

punetavad silmad

mu silmad punetavad...eriti nurgad ja selline tunne on et ripsmed on silmanurgas.olen öösel arvutis ja nutan väga väga palju aga ikkagi silmad on juba mõned aastad punased olnud. kui ma wel öösel yleval ...

Vastas dr Leo Schotter

Aitaks silmaarsti külastus. Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta põletikuga.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi