Laigud silmapõhjas 19.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 42 aastane meesterahvas. Septembri alguses, umbes 45 päeva tagasi tekkis vasakus silmas nägemishäire. Punktis kuhu ma vaatan on teravus puu-dulik, moonutatud ja vähendatud. Pilgutamise hetkel näen sõõri sillerdava sisuga. Uuringul avastati ka paremas silmas laik, kuid see asub nägemis kesk-punktist kõrval. Mul ei ole olnud traumasid põrutusi ega mingeid raskemaid haigusi. Raviarst ütleb et see möödub. Kas ma peaksin seda uskuma või tuleks harjutada uut nägemispuudega elu? Mida arvate sellest Teie? Lugupidamisega abivajaja!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nägemishäire on seda laadi, et kindlasti pole see nägemise keskkohast eemal asuva 'laigu' tekitatud. Paraku rohkemat, põhjustest jne ei saa ilma silma nägemata arvata.