nägemise korrektsioon 02.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen lapsepõlvest alates näinud ühe silmaga vaid kontrolltabeli esimesi ridu. Teine silm on olnud peaaegu korras. Diagnoosiks on olnud kaugelenägelikkus ja olen kasutanud + prille (mõlemad klaasid tavalised, mitte silinder-), lapsena isegi +6 (ka terve silma ees!) viimase 10 aasta jooksul arstide soovitusel küll siis, kui silmad on väsinud, ka hämaras või kui on vaja teha mõnd peenemat tööd. Olen nüüd üle 30 ja ka "terve" silma (läätsetugevus +2) nägemine on hakanud halvenema ja tundub, et kuidagi väga kiiresti. Mäletan, et kunagi üks arst ütles, et see pidi olema kaugelenägijate puhul tavaline - vahepeal läheb paremaks ja siis palju kehvemaks. Õigete prillide leidmine on silmade nägevusteravuse suure vahe tõttu päris keeruline - ikka tundub katsetatud kombinatsioon "vale".
Küsimus - kas sellistele silmadele (nõrgal silmal ambliopia) tehakse laserkorrektsiooni, kas seda tehakse korraga mõlemale silmale või eraldi, kas saab teha ka ainult ühele silmale?

Tänan

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kas ka lõikus on sobiv sõltub nägemisvõimest e amblüoopia sügavusest. Kaugnägevust saab korrigeerida ainult LASIK viisil ja keskmise silmaehituse puhul mitte enam kui 3-4 numbrit. Ja loomulikult on võimalik see ühe silma haaval. Täpsemalt võib kaugnägevuse korrektsioonist infot küsida 6460484.