Laser op. ja päevitamine 22.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu silmanägemine oli eelnevalt umbes -4,5, siis tegin umbes 5 kuud tagasi läbi laser op-i (lasik), nüüd tunnen, et pimedas on silmanägemine mõnevõrra rohkem häiritud kui vahetult peale op-i. Tulede ümber tekivad nn. halod. Samuti on mõnikord häiriv arvuti kuvari taga töötamine. Kas on mõistlik hakata siis arvuti taga ning ka pimedas prille kandma?
Teine küsimus oleks, et kas päevitamine ehk otsene päikesevalgus kahjustab samuti silma peale laser op-i?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

LASIK laseroperatsioonile on üheks iseloomulikuks hilistüsistuseks sarvkesta armistumisel tekkiv sarvkesta hägu, mis tavaliselt tekib ca 6 kuud - 1 aasta peale operatsiooni. Saravkesta kerge hägunemise tulemusena tekib nägemise kontrastsuse vähenemine ja halod kuni 15% opereeritutest. Kindlasti peaks probleemiga pöörduma teid opereerinud kirurgi poole, tõsise hägunemise korral on kordusoperatsioon sageli päästev.