Kontaktläätsedest põletikud 11.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan juba mitmeid aastaid kontaktläätsi (tööl olles arvuti taga siiski olen prillidega). Probleem seisneb selles, et peaaegu alati kui läätsed silma panen hakkavad nad kihelema ja lähevad ümbert punaseks (kasutan küll ainult 1 kuuseid läätsi, millel on kõrge veesisaldus). Trenni pärast läätsedest täielikult loobuda ei saa. Mida peaksin tegema? Kasutama tihedamini silmatilku/pisaraid?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ju siis Teie silmad on loodud sellised, mis läätsesid ei talu. Võiks proovida vahetada läätsefirmat, võib-olla teise tootja läätsed sobivad paremini. Kui tekib punetus, siis vägisi läätsi kanda ei tohiks, see võib silma ka jäädavalt kahjustada.