silmamuna vigastus 27.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Silmamuna on torke tagajärjel saanud vigastada (silmanurga lähedalt). Torkekoht on verine, kuid silmast verd ei tule. Silmalau liikumisel torkekoht annab veidi tunda. Nägemist torge ei ole mõjutanud. Kas tuleks oodata iseparanemist või tuleks pöörduda silmaarsti poole ravimite saamiseks või piisab näiteks füsiloogilise lahusega leotamisest?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlasti tuleks KOHESELT pöörduda silmaarsti poole, kes hindab torke sügavust ja rakendab antibakteriaalse ravi. Juhul, kui on kasvõi mikroskoopiline silmamuna läbistav vigastus, võivad hilisemad tagajärjed olla rasked.