pärilikkus 28.04.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui mehel on väga tugev lühinägelikkus, naisel on silmad korras, kui suur tõenäosus on nende lapsel pärida isa lühinägelikkus? Mehe isal on samuti see probleem. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevus, kui silma ehituse eripära on tõesti sageli päriliku laadi. Mitta alati ei avaldu see aga igas põlvkonnas, kuid kandub edasi järgmistele põlvedele varjatult. Kui mõlematel vanematel on suur lühinägevus, on tõenäosus, et ka lastel saab olema lühinägevus 50%.