Kaasasündinud silmapõhja kõõrdsilmsus 21.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas tänapäeval on võimalik opereerida kaasasündinud silmapõhja kõõrdsilmsust? Silm ei reageeri ei pluss ega miinus klaasile ja kuna koormus on pidevalt ühel silmal, halveneb nägemine pidevalt. Arst ütles, et olen liiga vana (50), et midagi ette võtta. Olen mures, et jään lõpuks päris pimedaks.
Ette tänades
Inge

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist kõõrdsilmsusega ja sellega kaasneva ühe silma nägemisnõrkusega. Täiskasvanu eas nägemise taastamine pole võimalik.