Laps masturbeerib 20.02.20 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tüdruk 7.aastane. Alates 3.5aastast hakkas laps panema omale jalgade vahele tekki ja masturbeerima. Esimesed paar aastat see toimus harva. Aga viimased paar aastat teeb ta seda väga tihti. Ta räägib et tal on vajadus ja tuhev soov masturbeerida iga päev. Ta teeb nüüd seda mitte ainult kodus, kuid ka lasteaias ja igal pool. Vestlen temaga kogu aeg sellel temal, kuid see ei aita. Genitaalid on läbi vaadatud dermatoloogi-allergoloogi poolt, allgergia- ega põletiku tunnuseid puuduvad. Millise arsti juurde pöörduda selle murega? Mida tuleb teha, et laps ei masturbeeriks?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kui laps teeb seda avalikult teiste inimeste nähes, siis pigem tuleks mõelda sellele, et lapsel on mingi ärevus. Sellega saab tegeleda psühholoog. Vahel on selle taga mingid pereprobleemid, mured koolis või lasteaias, sõpradega jne. Üldiselt pole vahel omaette masturbeerides see laste puhul aga probleem.
Laps peab oskama muidugi viisakat käitumist (seda ei tehta teiste nähes). Võite lugeda Raissa Cacciatore raamatut eesti keeles "Laste seksuaalkasvatus". Samuti võite vaadata www. tarkvanem kodulehte kus on videod. Sealt võite ka vastuseid leida. Võite kuulata ka minu juttu laste seksuaalsest arengust vikerraadio peresaade (arhiiv)
Terv. Lemme Haldre