Kuidas mojub mehe tervisele vähene seks, miks mees ei soovi seksida? 31.01.19 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Oleme olnud mehega suhtes 7 aastat, ning meil on 1-aastane laps. Probleemiks on vähene seks. Mees (31) nimelt ei soovi seksida, ytleb, et see ei ole temale nii oluline ning kui olen teemat arutanud, siis ta ei tea miks ta ei taha. Suhte algusaastatel sellist probleemi ei olnud. See on nyyd kestnud umbes 3 aastat. Viimased 6 kuud oleme olnud täitsa kuival, kuna olen ka ise väsinud olemast see algatav pool, seejuures olen ysna palju korvi saanud.

Kas on teoreetiliselt voimalik, et mees suudab olla pool aastat ilma seksita ilma, et end ise rahuldaks? Olen kuulnud, et mees lihtsalt peab oma spermat aeg-ajalt väljutama, et ei tuleks valusid munanditesse vms? Mind huvitab, kuidas vähene seks mojub mehe tervisele? Mina seda ei tea, kas ta salaja rahuldab end ise vöi mitte, kuid sooviksin teada, kas seda tuleks seljuhul teha, kui yldse ei seksi? Olen natukene mures tema tervise yle, tal on korralik tööstress. Samuti ei oska ma talle enam läheneda, kui ma pakun peale rasket tööpäeva, et teen talle massaazi, vastab ta ka sellele "ei viitsi". Ma ise toesti tahaksin kasvoi niisama hoolitseda ja hellitada teda, et vähekenegi pingeid maandada, aga ta keeldub ka sellest, ning läheb juba kl 20 ohtul ära magama.Tunnen, et seksiks varianti nagu enam ei tekigi. Vahepeal siis sunniviisiliselt olen teinud talle ikka massaazi, mille yle on olnud hiljem tänulik.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Arvan, et hea oleks nimetatud küsimustega pöörduda seksuaalnõustamisele. Teie kirjas on mitmed viited, et inimesel võib olla depressioon või lihtsalt ülepinge, mis seksuaalsust mõjutab. Loodan, et mees on perearsti juures ülduuringud teinud (vere- ja uriiniproov, kolesterool, veresuhkur, vererõhk).
Partneri eneserahuldamine on normaalne olukorras kus inimene ei seksi partneriga.
Kuna aga olete paarisuhtes, kus on kaks poolt, siis oleks hea olukorda siiski laiemalt käsitleda.
Lõpuks hakkab selline olukord paratamatult ka teid mõjutama.
Võite tulla minu vastuvõtule, pöörduda seksuoloogilisele nõustamisele Tallinnas või Raplas.
Tervitades Lemme Haldre