Sperma kõlblikus gripi ajal 24.01.19 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

Soovime naisega last saada. Hetkel on just tulemas naisel need päevad, kus peaks katsetama rasestuda.

Kui ma olen ise just migisse külmetushaigusesse jäänud. Seega olen võtnud mitmeid paratsetamooliga rohtusid (nagu Goldrex ja Solpadeine).

Küsimus siis selline, kas nende rohtude võtmine võib olla kahjulik mu spermale? Kas see mõjutab kuisagi lapse saamist ja veel olulisem, võimalikul rasestumisel lapse tervist?

Kui siis, palju peaks ootama, et sperma oleks jälle täisväärtuslik?

Ette Tänades!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Spermatozooide (meeste seemnerakude) küpsetamine võtab keskmiselt kuni 3 kuud (86 päevi), see tähendab et neid rakud mis tulevad praegu koos seemnepurskega peavad olla korras ja terved. Siis kui abikaasa rasestub nüüd miski ohtu ei ole. Üldse külmetushaigused reeglina ei mõjuta sperma kvaliteedile (kui ei ole eriti kõrge keha palaviku -38,5-40,0 kraadi, mis kestab pikalt). Loodame et Teie sperma kvaliteet on ikka korras ja täisväärtuslik!