Spermast tulenev kibedus tupes 03.08.14 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 64 aastane mees. Minu elukaaslane on 60 aastane naine. Mina lahutatud, tema lesk. Tutvusime 3 aastat tagasi. Sobivus ja kooselu on hea kuid on üks probleem. Peale seemnepurset tekib temal spermast tupes väga ebameeldiv kibe tunne - justkui põletab. Sellest tingituna kardab tema tihti vahekorda. varem tema seda tundnud ei ole ja ta eeldab, et probleem on minu spermas.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Probleem on palju levinud, nähtavasti seotud Teie sperma koosseisuga (pH, keemiline koosseis jne). Või sperma kutsub Teie nais partneril allergiline reaktsiooni (see on harva, vaid võimalik). Üldjuhul soovitan kasutada kondoomid (kaitsetud vahekord), siis ei tekki probleeme. Samal ajal võite pöörduda meie kliinikusse vastuvõtule, teostame mõned uuringud ja kontrollime kas ei ole Teil põletikke tekkijad spermas ja sugusüsteemis. Selle jaoks vaja võtta saatekirja oma perearsti poolt.