Seksuaalne pasiivsus 01.10.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Minu nimi on Triin ja ma olen 24aastane. Oma partneriga oleme koos olnud üle ühe aasta. Mul on aga üks probleem. Meie koos oldud aja jooksul pole ma kordagi suutnud ise alustada eelmängu, ma ei suuda ise vahetada poose, ei suuda seksuaalvahekorda juhtida, sammuti ei suuda ma ka harrastada oraalseksi, olen nö seksuaalselt pasiivne. Minus tekib justkui kramp, ma ei suuda oma keha liigutada nii, nagu ma soovin. Partneri poolse aktiivsuse vastu pole mul midagi.
Ise arvan, et minu pasiivsus võib olla seotud juhtumiga, kui 4a tagasi pandi mulle ööklubis joogi sisse tundmatut ainet ning kasutati seksuaalselt ära. Minu õnneks ma toimunust palju ei mäleta, ainult üksikuid pilte. Antud juhtumist sain ma kiirelt üle, olin selle juba peaaegu ära unustanud, kuid minu praegune pasiivsus tekitas küsimuse, et kas see võib olla seotud antud juhtumiga?
Olen sellest juhtumist rääkinud ka oma partneriga. Enne seda juhtumit sellist pasiivsust minus ei olnud. Seksuaalpartnereid on varem olnud kaks. Mõlema puhul suutsin ma olla aktiivne, alustada eelmänguga jne.
Palun abi, sest üksi ma seda probleemi lahendada ei ole suutnud. Kas oskate anda nõu ka sellise valdkonna puhul või oskate soovitada, kelle poole pöörduda? Kas nende kahe asja vahel võib olla seos või võib asi hoopis olla milleski muus?
Lootusrikkalt vastust ootama jäädes,
Triin

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kirjanduse põhjal võib kogetud seksuaalne vägivald tõesti hilisemaid suhteid mõjutada. Teie puhul oleks vaja teada siiski ka muid andmeid. Igal juhul soovitaksin Teile visiiti psühhoterapeudi juurde, kes on lisaks saanud seksuaalnõustaja koolitust. Kui Te Tartut kaugeks ei põlga, siis võite tulla minu vastuvõtule Elite kliinikusse. Tartus tegeleb veel nimetatud probleemidega Aita Keerberg. Tallinnas soovitan pereterapeut Meelis Sütti.
Tervitustega Lemme Haldre