Mees ei taha seksi... 06.06.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere Dr.Haldre!

Mul on mure ja ma ei tea kuhu pöörduda. olen 20 aastane noor naine.Olen oma mehega koos elanud 5 aastat. Meil on aastane poeg. Peale poja sündi on meie suhe muutunud. Alguses ma ei pööranud sellele tähelepanu kuna arvasin et see möödub. Mu mees väldib minuga seksimist. Ta ei taha! Alati olen mina temalt seksi ja tundeid palunud kuid ta räägib et on väsinud ja et pea valutab ning keerab mulle selja ja jääb magama! Peale sellist tihedat käitumist tema poolt otsustasin et ei küsi temalt seda enam ja ootan millal ta ise seda tahab. Kokkuvõtteks sain aru et kuus tahab ta 2-3 korda. seda on minu jaoks vähe. ma ei tea kas asi on minus et tahan liiga palju või selles et mu mees ei taha mind. Olen märganud et mu mees ähib ja puhib öösiti väga kõvasti nagu näeks ta unes seksi. ja siis on tal ka peenis kõva olnud...seda juhtub öö jooksul paar korda. olen üritanud temaga sellest rääkida ta ei tea miks ta seda teeb...ja seksi kohapealt arvab tema et paarkorda kuus on täiesti normaalne olla vahekorras. Kui olen tahtnud temaga lahendada seda probleemi leiab ta kohe vabanduse et ta on väsinud ja unine et räägime teine kord. Kui ütlesin et minu arust on probleem suur ja valmistab mulle muret siis vastas ta et tema ei näe mitte mingit probleemi ja et kui mina näen probleemi seal kus seda pole on mul vaja ennasr ravida et ma pole normaalne. Ma ei tea mida teha ja arvata. kas see võib olla sellest et ma pole peale rasedust enam nii ilus sale? või äkki on tal teine? samas ta töötab nii palju et millal ta selle aja leiab et endale armuke soetada? apppiii ma ei tea mida teha ja arvata? kõige suuremaks mureks ongi mul see et mu mees ei taha minuga seksida ja et ta näeb öösiti imelikke unenägusid. ja siis veel selline veider käitumine et mu mees tahab mind siis kui ma magan ...ta teeb seda siis kui ma magan kuigi ta teab et ma ei saa orgasmi peale teiste pooside kui et naine peal...ja ometigi tegutseb ta salaja ja vaikselt öösiti kui ma magan ja midagi ei tunne. kas see võib olla tingitud nendest unenögudest mida ta näeb? kuhu ma peaks pöörduma ja kas viga võib olla minus? Palun aidake kui suudate!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Põhjused võivad siin olla erinevad. Sain kirjast aru, et olete koos olnud viis aastat, alates 15. eluaastast? See on piisav aeg, et paarisuhtes toimuksid teatud muutused, mis vajavad uut kohanemisaega. Sageli on lapse sünd see, mis paneb nüüd suhted proovile. Kahtlemata avaldavad Teie suhtele mõju mõlema töökoormus, omavaheline läbisaamine (muus suhtlemises), sõbrad väljaspool peret jne.
Kuidas Te ise arvate, kas on Teie suhe loov või kaldub rutiini? Kirjutate, et saate orgasmi vaid ühes asendis. Äkki võiksite nõu pidada selles osas nõustajaga?
Loodan, et Teie senine mehega intiimsusest kõnelemine pole olnud süüdistavas vormis, vaid pigem viisil "mida võiksime teha teisiti, et mõlemal parem ja huvitavam oleks"?
Kirjutate, et ta töötab palju. Äkki on Teie abikaasal periood, kus ta senisest enam vajab kedagi, kes mõistaks tema töömuresid ja teda lihtsalt ära kuulaks.
Vahel aitavad väikesed asjad. Võimalik, et tegemist on nn. vale ajastusega. Kui mees kaebab väsimust, siis ehk sobib talle rohkem hommikune aeg (meestel hormonaalne tase kõrgem).

Kuna inimeste suhted on mitmetahulised, siis soovitan põhjalikumat vestlust seksuoloogiga. Selliseid probleeme tekib aeg- ajalt ka paljudel teistel paaridel.

Võimalik on pöörduda Tartusse, Kliinikusse "Elite" minu vastuvõtule. Võite tulla esimesel korral üksinda, kuid soovitav oleks koos abikaasaga.
Kui elate Tallinnale lähemal, siis soovitan Seksuaaltervise Kliinikut .

Tervitades Lemme Haldre