Ei taha enam oma meest. 22.01.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist!
Mure seisneb selles, et pärast lapse saamist ei taha enam üldse oma mehega seksida. Iha ja tung puuduvad täiesti. Ta on olnud väga mõistev ja pole mulle peale käinud, oleme sellest rääkinud - mõlemad üritame teineteisele oma tundeid selgitada, aga probleem jääb - tema tahab ja mina ei taha. Viimasel ajal ongi pinged tekkinud, mees on kannatamatu, süüdistab mind , et ma otsin vabandusi. Olen üritanud ennast häälestada, et nüüd täna teeme. Aga kui õhtul asjaks läheb, siis segab laps vahele või tuleb mul uni peale, ühesõnaga igasugune erutus puudub. Nüüd mees ütleski, et tema nii ka ei taha, kui ma ennast sundima pean.
Samas, kui meenutan ühte eelmist meest, siis tunnen erutust pelgalt mõtlemisestki.
Kas paariteraapia aitaks? Lahkuminek on meile mõlemale vastumeelne, aga pinged aina kogunevad just seksi teemal. Muidu on meil väga hea koos olla.

Kõike paremat!
Naine, 28.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kirja põhjal võin teha mitmeid oletusi. Peale lapse sündi on naisel hormonaalsed muutused organismis, mis tingivad iha languse. Loodus on nii juba sättinud, et naine saaks sellel ajal rohkem pühenduda lapse hooldamisele. Samas pole mulle teada, kui vana on Teie laps ja palju on sünnitusest möödas. Võimalik, et olete lihtsalt väsinud. Mõningad rasedusvastased vahendid võivad seksuaalsusele samuti anda vähikäigu.
Samas kumab kirjast ka paarisuhet puudutavaid suhte probleeme. Võimalik, et paariteraapia võiks Teie suhetesse muutust tuua.
Ja veel... Kui jääda ootama pikaaaegses suhtes spontaansest kirge, siis võib suhe tõesti laguneda. Küsige endalt, milliseid mõtteid, tegevusi ja samme olen ise astunud, et oma kustuvat kirge taas äratada. Suhe on Teil ju muidu hea. Leidke aega ja kuulatage oma keha.
P.S. Viimasel ajal on ilmud ka vastavat head kirjandust.
Tervitades L.Haldre