Erektsioonihäire 23.12.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist. Mulle soovitati siia portaali pöörduda, kuna pole soovi veel arsti juurde minna, sinna siis viimases hädas. Olen 24 a. noormees. Mul on olnud viimased 7-8 aastat olnud suguelu nädalas 2-5 korda. Nüüd viimased 4-5 kuud on olnud, et seemnepurse toimub väga kiirelt, ja peale seda on soov küll endal jätkata kuid peenis lihtsalt peale seda vajub ära. Küsimus olekski, et kas peale retsept ravimite nt. Viagra, on ka võimalus osta aaptegist käsimüügi ravimit(tabletid) mis aitaksid sellise probleemi puhul, et seksuaalvahekord pikeneks?? Ja kas peale mingit ravi kas käsimüügi- või retseptravimiga, see kaob või on oht et võib korduda??

Heiki.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere Heiki. Loodame et see on teil lihtsalt ajutine probleem. Võib olla lihtsalt üliväsimus või mingi haigus (prostatiit või urotrakti infektsioon). Esialgselt proovige apteekis osta vitamineid. Tavaliselt soovitan E-vitamiin, zink ja selen. Võib proovida mingi tooniseruvad asjad (Zen-Zenn näiteks). Viagra ka väga hästi toimib, aga mitte üks tablett. Tasub võtta väike kuurina (vähemalt 5-6 korda järjest). Olemas spetsiaalsed vahendid, mis pikendavad vahekorra pikkus (kohalik tuimestid ja suukaudsed tabletid), aga need on retseptiravimeid. Nagu reegel see seisund läheb üle ja ei kordagi