Segadus iseendas 19.06.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olin pikemajalises suhtes endast poole vanema inimesega. Kõik toimis hästi, kuni ühel hetkel enam ei toiminud ja suhe lõppes. Langesin sügavasse masendusse, kadus tahtejõud, eluisu, rõõm, maailm sai justkui minu jaoks otsa. Tekkisid unehäired, isutus, seedimishäired, ärevus, muremõtted hommikust õhtuni, hakkasin suitsetama. Pärast söömist ja suurt muretsemist oksendasin kõik välja. Pöördusin psühiaatri juurde, et saada abi. Diagnoositi depresioon. Ravi on hetkel kestnud poolteist kuud. 2 korda päevas rahusti (Xanax) ja õhtul AD ( Escitalopram teva). Esimene kuu oli tunduvalt parem. Teise kuu hakkul olen hakkanud tundma end rohkem depresiivsevamana. Olen võtnud rahustit ka kolm korda päevas ja tarvitanud alkoholi. Kas see võib kuidagi halvasti mõjuda? Tunnen,et päeva teisel poolel tuleb ärevus tagasi. Kas peaks ootama õhtuni, kui on rohtude aeg või võib ka vajadusel manustada?
Olen olnud suhtes ja seksuaalvahekorras nii vastas- kui samasugupoolega. Meestega pole ma kunagi tundud hingelist ja emotsionaalset lähendust ja ka intiimne vahekord pole suurt muljet jätnud. Olen lapsest saati kiindunud endast vanematesse naistesse. Ja see on saatnud mind siiamaani. Purunenud suhe oli minu jaoks väga tähtis, leidsin selles inimeses kõik, mida vajasin ja pärast lahkuminekut ei leia ma endale enam kohta. Olen oma lesbilisust hoidnud saladuses pere ja sugulaste eest, sest nad ei aktsepteeri seda. Tunnen survet lähedaste poolt,et ma peaks leidma endale mehe ja looma pere. Olen proovinud luua lähedast suhet meessugupoolega. Suhelda ja koos niisama olla on hea, kuid intiimsus on mulle edameeldiv, sageli lausa häiriv. Kui mitte alati, nt avalikkuses olles, pole mul selle vastu midagi, kui poiss mind embab vms. Kodus olles hoian eemale. Mul on peas sellised mõtted,et ma ei usalda mehi, nad tahavad ainult seksi ja kasutavad ära. Mul ei ole eriti sõpru. Olen lapsest saati pigem üksinda olnud ja alati iseseisev. Vanemad lahutasid, kui olin teismelise eas. Emaga kõigest rääkida ei saa ja isaga puudub kontakt.
Hetkel tekitab mulle kõige rohkem muret katki läinud suhe. Ma ikka veel loodan ja ootan,et ehk kõik laabub, kuigi teine pool on väga resoluutselt öelnud, et midagi enam ei tule. Ma ei tea, mis on õige? Kas lõpetada suhtlemine ja mitte otsida kontakti? Või ikkagi säilitada suhtlemine? Mõlemil juhul on halb olla. Mulle teeb haiget, kui kuulen,et tal on uus silmarõõm aga samas ei suuda ma olla ilma temata.
Kuidas leida vastust, kes ma tegelikult olen ja keda, mida tahan? Tahakas leida meelerahu ja stabiilsust.
Hiljuti vahetasin töökohta. Alguses tundus kõik huvitav ja meeldiv, kuid mida aeg edasi, seda rohkem purunenud suhte mõtted segavad töö tegemist. Ootan kannatamault tööpäeva lõppu, et minna koju, kus mind midagi ei oota.
Psühhitaari vastuvõttul ma kõigest nii detailselt ei rääkinud. Kuid kas peaks kõigest rääkima (ehk seksuaalsuse küsimused)? Silmast silma on seda raske teha.
Kuidas saaks üle armuvaludest, kuidas ennast leida? Ma ei ole seda sammu julenud teha, et kapist välja tulla, sest pole endas kindel, kes ma olen. Ühelt poolt ma tahan peret ja meest (võib-olla on selle taga,et minult justkui oodatakse seda), aga intiimsus mehega on mulle raske katsumus. Kas tegemist on enese petmisega? Aga naitsest meeldivad mulle minust vanemad ja küpsemad, kellega ma ei saa tulevikku luua ja mind ei mõisteta perekonna ringis.
Mida teha?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Päris keeruline lugu. Teie kirjas on mitmed kihid, mis vajaksid ilmselt läbimõtlemist ja arutamist. Hea oleks olla vaba alkoholist ja Xanaxist ning käia pikemalt mõne psühholterapeudi juures. Mõlemad eelpoonimetatud ained tekitavad pikemal kasutamisel ka sõltuvust. Eriti halb on nende kombinatsioon. Ilmselt ei sooviks te veel ühte probleemi juurde. Tänapäeval tulevad inimesed üha julgemalt oma seksuaalprobleemidega "kapist" välja. Muidugi on hea, kui iseenda jaoks kõik aspektid hästi l'äbi mõelda. Sarnaste muredega on minu poole pöördunud mitmed inimesed. Kui teil on oma psühhiaatriga hea suhe, siis tasuks neid asju rääkida. Alati võite pöörduda ka minu vastuvõtule.
Tervitades Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Liigne mõtlemine

Kuidas saada jagu oma mõtetest ja liigsest mõtlemisest? Mul on seksides alati väga-väga hea, aga seda viimset piiri ma ületada ei lase-kontroll peab ikka minu kätte jääma. Kui on juba liiga hea minu jaoks, ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
On tore, et mees on Teile endiselt kallis ja armas.
Abiks Teile võiks olla iseenda parem mõistmine.
Kuidas käitute igapäevastes olukordades - tööl, sõpradega? Olete inimene, keda ...

Loe edasi

meeldivad naised

Olen 20 aastase tütre ema ja meid huvitab selline teema.Kuna tütrel on huvi omasooliste vastu, kuid samas ta tahaks olla nagu teised tüdrukud (kes on huvitatud ka vastas sugupoolest).Kas on meie riigis ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Mulle tundub, et Te olete oma tütre pärast segaduses ja mures. Ilmselt kandub see segadus ka tütre ja Teie vahelistesse suhetesse.
Hormoonravi ja operatsiooni pole pole võimalik ja ka ...

Loe edasi

segadus.

mul on olnud kopsu glamüüdia.kas on migil viisil võimalik et olen selle sugulisel teel edasi andnud?kui palju on sellel glamüüdia vormil seost samanimelise suguhaigusega?

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Kopsu klamüüdia (Chlamydia pneumoniae) ja urogenitaalne (sugu-) (Chlamydia trachomatis)klamüüdia on oma vahel sugulased, aga ikka erinevaid tüübid. Klamüüdiade vormid on üldse palju. Aga inimese ...

Loe edasi

Abordijärgne masendus

Mul on selline mure! Tegin kuu aega tagasi aborti. Nüüd ei suuda aga oma elukaaslast üldse endale ligi lasta, isegi kui ta mind kallistab, lükkan ta eemale. Ta on sellepärast väga õnnetu. Ta väga hoiab ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
On üsna loomulik, et Te abordi järgselt end masendunult tunnete. See seisund on ilmselt tuttav paljudele naistele, kes on olnud samas olukorras (isegi kui nad seda ei tunnista). Kirjutate, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi