segadus. 09.02.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

mul on olnud kopsu glamüüdia.kas on migil viisil võimalik et olen selle sugulisel teel edasi andnud?kui palju on sellel glamüüdia vormil seost samanimelise suguhaigusega?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kopsu klamüüdia (Chlamydia pneumoniae) ja urogenitaalne (sugu-) (Chlamydia trachomatis)klamüüdia on oma vahel sugulased, aga ikka erinevaid tüübid. Klamüüdiade vormid on üldse palju. Aga inimese jaoks on nakkav ainult need kaks ülenimetatud. Nendest ainult viimane (Klamüüdia trachomatis) leevib sugulisel teel edasi