võimetus saada orgasmi 25.06.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere. olen 26 aastane naine, püsisuhtes. minu elukaaslane (samuti 26 aastane) on minu esimene ja seni ka ainuke seksuaalpartner - oleme koos olnud pea 7 aastat ja nii pikalt on kestnud ka seksuaalelu. nende aastate jooksul ei ole ma kordagi saanud orgasmi. ei ennast ise rahuldades, ei suuseksiga ega ka vibraatoriga ennast rahuldades (kliitorit stimuleerides). vibraatoriga kliitorit stimuleerides olen mõnel korral jõudnud justkui väga lähedale, aga siis see lihtsalt nö kaob ära. vibraatoriga on vaja ka üsna tugevat stimulatsiooni, et kliitor reageeriks (st üsna tugevat survet avaldada). suhe elukaaslasega on hea ja lähedane, vahekorras oleme umbes 2 - 3 korda nädalas. mõnikord harvem, mõnikord tihedamini. eelmängu ajal lähen ma märjaks küll. mõnikord tuleb ette, et vahekord muutub valulikuks (kui vahekord pikemalt kestab ja minu erutus kaob). kui elukaaslane üritab mind erutada, siis ta peab selleks päris pikalt vaeva nägema ja lõpuks mul ka kannatus katkeb, sest nii nagu ka vibraatori puhul siis nt ka suuseksi puhul erutus justkui kaob mingil hetkel.
kas on üldse mõtet sellisel juhul kuhugi pöörduda või olen ma nö praak... sest orgasmile lähedale olen ma jõudnud ainult vibraatori abiga ja sedagi pika ja tugeva stimulatsiooni järel. kui pöörduda tallinnas kuhugi nõustamisse, siis kelle juurde ja kuhu?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Arvan, et tasuks ikka pöörduda.
Soovitan esialgu konsulteerida Tallinnas Seksuaaltervise kliinikus günekoloog Kai Haldrega. Arvan, et ta suunab vajadusel edasi vastava spetsialisti juurde. Tuleks hinnata Teie üldist tervist, abiks võivad olla teatud individuaalharjutused ja ka paarinõustamine.
Terevitades Lemme Haldre