Partneriga seksuaalvahekord 13.05.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 21. aastane tütarlaps ja ma polnud olnud kordagi seksuaalvahekorras enne kui kohtasin oma praegust elukaaslast. Elukaaslane on 31. aastane. Elukaaslasel on olnud väga palju suhteid. Mind väga häirib see, et ta on olnud nii paljude naistega. Mina olen olnud ainult temaga ja tunnen, et olen tema jaoks nö `liiga korralik`. Kohati kui olen temaga vahekorras, siis tunnen end pärast räpasena ja vastikult. Mõtlen, et ta on olnud kõikide teiste naistega täpselt samamoodi nagu minuga ja see teeb väga haiget. Rääkisin elukaaslasele ka oma murest ja ta ütles, et see läheb üle ja et ma lepin selle teadmisega. Olen temaga olnud koos 1,5 aastat ja tunnen, et mida päev edasi, siis seda kurvemaks ja raskemaks see kõik minu jaoks muutub. See jubedalt masendab mind. Ma tahan temaga väga koos olla, aga see teadmine, et ta on nii paljude naistega olnud, on minu jaoks väga kurnav.
Olen mõelnud, et kui ma läheksin temast lahku ja oleksin teiste meestega vahekorras, kas siis see parandaks olukorda. Hetkel ma tunnen, et kui oleksin teiste meestega vahekorras, siis oleksime temaga nö võrdsed. Peale teistega olemist ma arvan, et mul ei oleks enam sellist halba tunnet ja võibolla mulle, siis ei läheks enam korda, kui paljudega ta on olnud.

Minu küsimus oleks, et mida ma peaksin tegema?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kui olete ühe mehega, siis tunnete end räpasena, kui plaanite olla mitme mehega, siis loodate, et enesetunne paraneb. Usute seda?
Mulle tundub, et Teie halva enesetunde põhjus peitub kusagil mujal. Miks masendus just praegusel eluperioodil on teravalt esile kerkinud? Olete koos 1,5 aastat olnud. Tahaks väga küsida, millised on Teie paarisuhted väljaspool vahekorda.
Mulle tundub, et tekkinud olukorral on rohkem kui üks põhjus. Äkki lihtsalt petate iseennast? Ehk aitab Teid hea psühholoog, kellega saate oma suhet arutada?
Lemme Haldre