Kliitori vähene tundlikkus 25.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi kadus mul kliitori tundlikkus, küll mitte täiesti, kuid puutumisel tekib üsna ruttu selline ebamugav tunne, enam-vähem nagu siis, kui orgasm juba läbi on. Samaaegselt tundlikkuse kaoga muutus ka tupp kuivemaks. Ta küll märgub, kuid vähem kui enne ja tundub, et see eritis on kuidagi vesine. Kas see probleem võib olla põhjustatud vanusest (olen 37) või on see midagi sellist, mida tuleb ravida? (Sünnitanud ma ei ole.)

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Võimalik, et tegemist on emotsionaalset laadi põhjustega. Põhjuseks võib olla vastumeelne seksuaalvahekord partneriga ja ka teised traumaatilised seksuaalsed kogemused. Vähese erutuvuse põhjuseks võivad olla ka mitmed üldkehalised probleemid, stress ja depressioon. Kirjutate, et tupp on muutunud kuivemaks. Teie vanus ei tohiks selle põhjuseks olla. Pigem võib see olla seotud mittepiisava erutuvusega vahekorra käigus (puudulik eelmäng). Näiteks kirglik ja naudingut pakkuv suudlemine seksuaalvahekorra ees soodustab ka tupe märgumist.
Teie poolt kirjeldatud kaebused viitavad pigem suhteprobleemidele partneriga. Kui Teie partner on usaldusväärne, tasuks probleemi ühiselt arutada ja mõelda, mida võiks teha teisiti.
Kuna Teie poolt esitatud informatsioon oli napp, siis on võimalus pikemaks informatsiooniks tulla vastuvõtule.
Tervitades L. Haldre