seksi =0 19.08.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, olen 28 aastane mees ning olen oma elukaaslasega koos elanud juba 7 aastat. Esimesel 5 aastal oli meie seksuaalelu korras, kuid nüüd viimased 2 aastat on täiesti masendav minu jaoks, kuna temal puudub huvi seksi vastu. Oleme sellest omavahel korduvalt vestelnud, kuid ei midagi, sest tal lihtsalt ei teki tahtmist. Selline situatsioon on eemaletõukav ja meie suhet lõhestav, kuna lähedus ja kirg meie elus on kadumas täielikult-nii tunnen mina. Mida teha, kuidas lahendada seda olukorda, kuidas panna teda taas seksi vastu huvi tundma? Armastan teada väga ja olen veendunud, et just tema on see kellega sooviksin tulevikus pere luua, kui ilma seksita.....

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Sellise olukorra puhul oleks oluline teada partneri kehalist tervist, põetud haigusi (depressioon, endokrinoloogilised muutused, põetud günekoloogised haigused jne.) kui ka üldist stressi fooni. Põhjused võivad olla ka emotsionaalst laadi, millel omakorda võivad olla erinevad algallikaid. Vahel on partneritel hea muuta seksuaaltehnikat.
Oluline oleks Teil mõelda ka enda peale. Millised võimalikud muutused on 7 aasta jooksul toimunud Teie enda käitumises või kehalises tervises ja kas sellel võib olla mingi mõju partnerile.
Tähtis oleks seega teada mitmeid momente Teie ühisest elust.
Kui partner on kontrollinud oma tervist: üldanalüüsid (üldveri, veresuhkur, kolesterool, vererõhk), günekoloogiline kontroll, siis võite tulla sekuoloogisele nõustamisele.
Kuna seksuaalsuetel on kaks poolt, siis oleks hea tulla koos, kuigi osa asju tahab kindlasti ka individuaalselt rääkimist.
Tervitades L. Haldre