Erektsiooni häire 09.06.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18. aastane noormees ja probleem selline, et ei seisa. Olen kimbus sellise asjaga käesoleva aasta algusest (uue partneriga). Kuna mul erilist kogemust pole varem olnud (mõni juhusuhe) mille käigus on kõik normaalne olnud siis ei oska enam midagi teha. Oleme partneriga sellest ka rääkinud ning korduvalt erinevaid lahendusi proovinud leida, kuid lootusetult. Niisama olles on kõik korras ja "väikepoiss" töötab korralikult, kuid eelmängu aeg kustub ta täielikult ning enam lootust teda äratada pole. Asi pole partneris kindlalt, kuna tunded tema vastu on väga tugevad ja kõik on hea, kuid lihtsalt vahekorraga on nii nagu ta on. Tüdruk on öelnud, et sellepärast ta kedagi teist otsima ei hakka, kuid ma kardan, et mingi aeg võib see siiski nii minna. Võimalik, et asi on minu peas kinni, kuna ma natuke kardan, kas õnnestub või mitte. Samas olen tähelepannud, et eneserahuldamise aeg läheb vaid pooleldi kõvaks. (mitte alati ja varem seda ei olnud)

Panen paar asja mis on minuga see aasta juhtunud, äkki on neist mõni põhjus miks nii on läinud.

Olen aasta alguses läbi põdenud angiini ning olnud antibiootikumi kuuril.

Mul avastati aasta algul vasaku munandi veenilaiendid millega lähen paari nädalapärast operatsioonile. Kui oleme tüdrukuga proovinud vahekorras olla siis peale seda on alati ka venitav valu vasakus munandis ja kõhupooles. (Kas need kaovad operatsiooni tagajärjel?)

Sain tervisekeskuse saunast omale kubemeseene ja raviks kasutasin kreeme Travocort ja Mentax, hiljem peale trenne igaks juhuks pihustit Cutaseft FP (pole mõeldud kubemeseene jaoks ja paneb munandid tulitama).

Käin ka jõusaali treeningutel ja kasutan ainet Universal "Suur Lava" (alates jaanuarikuu hakkasin kasutama)

Sisaldab: (inglise keeles)

Serving Size2.5Scoops(83g)
Servings Per Container10

Amount Per Serving %DV

Calories 278
Calories From Fat 22
Total Fat 2.4g 4%*
Saturated Fat 1.4g 7%*
Total Carbohydrate 32g 11%*
Sugars 22g **
Protein 32g 64%*
Vitamin C(As Ascorbic Acid) 60mg 100%
Vitamin E(As D-Alpha Tocopheryl) 30IU 100%
Niacin(As Niacinamide) 20mg 100%
Phosphorus 250mg 25%
Magnesium(As Magnesium Oxide) 200mg 50%
Sodium(As Magnesium Oxide) 180mg 8%*
Potassium(As Magnesium Oxide) 360mg 10%

Creatine Monohydrate 5.5g **
Glutamine(As L-Glutamine) 2.5g **
Taurine(As L-Taurine) 1.2g **
Chromium Chloride 75mcg **

* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
** Daily Values (DV) are not established
Other Ingredients
Ultra And Microfiltered Whey Protein (Milk), (Containing Peptide-Rich Lactoglobulins, Lactalbumin, Immunoglobulins, And Lactoferrin), GlycoCarb Complex (Dextrose, And Glucose Polymers), Maltodextrin, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Fruit Flavor, Lecithin (Soy), Citric Acid, Aspartame, Carmine

Ühekorra juhtus, et võtsin peavalu rohu asemel antidepresanti ( 1 tableti).
Loodan, et mu jutt ei olnud väga segane ja suudate midagi mulle soovitada sest ma ei suuda enam nii edasi minna. Kindlasti oleks parem tulla vastuvõtule ja teha mõningad analüüsid (olen lugenud siit samasuguseid probleeme), kuid see kindlasti maksab tohutult ja mul puuduvad sissetulekud, muidugi mingid säästud on. Vanemate juurde ma sellise probleemiga ei taha pöörduda ega üldse rääkida neile. Äkki on mõni käsimüügi ravim või siis saaks mingisuguse ülevaate kui palju miski asi maksma läheb kui tulla vastuvõtule ja üldse infot, kus see toimub ja sellist.

Ootan vastust,
Murelik Noormees

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Vabandust vastuse hilinemist, aga oli puhkusel. Teie probleem või kaebus on tüüpiline ja asi on tõiesti sellest et see küsimus on Teie peas kinni. Ja iga kord kui Teie alustate, kohe tuleb mõtte - kas toimubki või mitte. Sellest on ebakindlus jne. See on nagu kinnine ring. Kuna olemas veel teised muresid - veenide laiend ja seenhaigus, ma soovitan leida aega ja tulla vastuvõtule. Valusid peale vahekorda munandikottis võivad olla veenide laiendi seotud. Meie kliinikus toimuvad ka tasuta vastuvõtud (kui Teil on olemas haigekassa kindlustus) ja järjekorrad ei ole eriti pikkad. Tulge julgesti - leiame lahendusi. Vladimir