seksi vajaduse puudumine 30.04.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

oleme abielus olnud 15.a.Seks nagu noortel tihti mees tahab rohkem naine vähem,aga mees on olnud alati viimase peal,ses suhtes,et eelmäng ,ihaldamine,naisega voodis arvestamine jne.Olen 33.a mees38.a rõõmuaeg st kui ma sain 30.a ja seksuaalsus tõusis tippu nii,et mees tunneb kuidas ka naine seksi ihkab, langes kokku mehe oma firma loomisega. töö,pinged,vastutus, äärmiselt kurnav koostööpartner,kes helistab pidevalt ja räägib palju(samas mees teda nagu ei usalda,et,jagaks töö kohustusi vaid võtab kõik oma õlgadele)Lisaks põeb mees aastaid kõrgverõhu tõbe(pärilik).Suitsetamise jättis maha ,mille tulemusena tõusis kehkaal ka 10kg turske on ta alati olnud.alkoholi tarbib kord nädalas.Ja veel on hakanud käima kord öö jooksul wc-s.Probleem-mees ei vaja enam seksi ütleb,et tal ei lahe mõttedki sellele ja nagu ei lähe korralikult kõvakski.Miski pole enam see,mis enne,armukest tal kindlasti pole.Tahan teda tagasi.Või on vanus seal,et kõik ongi läbi, me oleme eluaeg väga hästi läbi saanud, kuidas saaksime endid aidata.kui varem sexisime õhtuti siis nüüd ainult hommikul kui ta on värske.Probleem on olnud 1,5 a ootan ,kui kaua ,kas võib probleem olla ka tervises või on ainult ületöötamine(millega mina võistelda ei saa kahjuks).Ise ta selles probleemi ei näe ütleb ,et tal on praegu teised mured töö, kodu remontimine.Kui ma talle ütlen,et ükskord hakkan ma ju mujalt hellust otsima ,küsib ta miks ma teda ähvardan. mida ma peaks tegema,või on tõesti probleem hoopis minus.Asi pole seksi koguses vaid kvaliteedis,tahan näha iha ta silmis.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kahjuks Teie mure on tüüpiline, iga päev pöörduvad sama probleemiga vähemalt 2-3 paari. Üldjuhul soovitakse meestel vitamiinid ja toidulisandid (vit. E, Zink-Selen, Prelox ja X-Potents - mis on kõik retseptivabad). Ka hästi, kui leiate võimalus pöörduda psüholoog-seksuoloogi juurde. Tallinnas soovitan Ester Välajots, Tartus - Lemme Haldre. Aga kui Teie mees ärkab öösel - see ei ole normaalne. Las tuleb vastuvõtule meie juurde - tasub kontrollida eesnääre. Ravimeid, mis tema kasutab kõrgvererõhu vastu ja ülekaalulisus ka võivad alandama seksuaalsus. Soovin edu, Vladimir-