tahan kogu aeg 02.04.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Sissejuhtuseks niipalju,et olen 40 aastane naine.Mul on kaks last.Umbes pool aastat tagasi lõpetasin lõpuks oma 12 aastat kestnud abielu alkohoolikuga.Tõuke selleks andis väga emotsionaalse suhte tekkimine minust 10 aastat noorema mehega. Otsustasime,et meie suhe on pelgalt sõprus. Seksuaalne pinge meie vahel oli aga väga kõrge ja mõne kuu pärast murdusime siiski. Oleme suuremate ja väiksemate vahedega harva kyll vahekorda astunud,aga minuga on midagi juhtunud,õigemini minu kehaga.(Temaga pole ma orgasmini jõudnud kuigi kõik on superhea niigi). Või on põhjus selles,et ta ei "lõpeta" kunagi minu sisse.Tunnen pidevat pinget ja valu alakehas ning sellele ei too leevendust midagi. Vahel rahuldan ennast mitu korda päevas ja jõuan alati päris ruttu orgasmini,aga mu keha hakkab uuesti juba paari tunni pärast uut "doosi" nõudma. Kuna seoses lahutuse jms. olen niigi ärritunud ja pinges,kurnab selline lisapinge väga ja segab igapäevast elu.Ma soovin,et mu keha mu rahule jätaks! See tundub ebanormaalne sellepärast,et kas tõesti on 3-4st orgasmist päevas mu kehale vähe??? Või on midagi paigast ära hormonaalse tasakaaluga ?Soovin suhet noormehega lõpetada,sest see on emotsionaalselt ja fyysiliselt väga kurnav. Seda enam,et temal on suurem kirg möödas.Mul oleks lihtsam oma eluga edasi minna,kui saaksin keskenduda oma lastele ja oma elule,aga see pidev pinge alakehas,mis rahuldust otsib segab tõsiselt edasiminekut. Kysimus oleks selline,kas on olemas mingeid ravimeid selle leevendamiseks? Ja kas peaks pöörduma gynekoloogi või seksoloogi poole?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kaldun arvama, et Teie puhul on tegemist psühholoogilise probleemiga.
Te ei kirjuta oma eelmisest seksuaalsuhtest. Võimalik, et enne lahutust elasite üle ka seksuaalses mõttes kogemusi, mis on nn. talletatud kehamälusse. Olete endale alateadlikult ehk keelanud uut suhet noorema mehega, sest kinnitate, et soovite pigem pühenduda lastele? Seetõttu toimib pinge ja valu alakehas kui "lukk". Põhjuseid võib siin olla ka teisigi.
Võite pöörduda günekoloogi poole, et kontrollida end igaks juhuks põletike suhtes. Tõenäoliselt sobiks Teie probleemide puhul aga rääkida seksuoloogiga. Soovi korral võite tulla minu vastuvõtule.
Lemme Haldre