Pole sexi isu 17.07.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere olen 25 aastane neiu ja küsiks otse miks mul ei teki sexi isu??? Kuidas on see võimalik ja kas on üldse võimalik selline asi.Mis peaksin tegema?Kas müüakse kuskil ravimeid et naistel sexi isu tõsta?
Tänan.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
See, et inimesel pole teatud eluperioodil seksimiseks huvi, on täiesti normaalne nähtus. Inimene pole masin ja teda mõjutavad paljud asjaolud.
Kahjuks on Teie kirjas liialt vähe informatsiooni.
Oleks vaja teada, et kas seksuaalne huvi on Teil alati puudunud või on see kadunud ainult praegusel eluperioodil. Võimalik, et ei sobi praegune partner või pole antud hetkel silmapiiril sobivat inimest.
Oluline oleks teada veel Teie kohta mitmeid faktoreid, mis inimese seksuaalsust mõjutavad - varasemad suhted, partnerid, vaimne ja füüsiline tervis, kasutatud ravimid, jne.
Konkreetseid ravimeid, mis paugupealt seksuaalset iha naistel tõstaks, pole saada.
Kui Teil on oma seksuaalsusega seotud mure, siis tasuks pöörduda seksuaalnõustamisele. Vestluse käigus on võimalik leida faktorid, mis on Teie seksuaalsust mõjutanud. Vajadusel on võimalik määrata üldtoniseeriv ravi, määrata koju kehalised harjutused jne.
Tervitades Lemme Haldre