Probleem peenise pikkusega... 20.03.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

EI hakka pikka juttu ajama.Asi lihtne.Mul on peenis väga lühike,tänu millele on kohutavalt suured kompleksid ja ma lihtsalt ei suuda kellegiga vahekorras olla.Peenise pikkus siis mingi 13 cm ja jämedus ka mingi 3 cm.Tean,et nüüd ütlete,et pikkus normaalne ja tuleks minna kuhugi nõustaja juurde või midagi sellist.Seda kõike olen juba kuulnud.Mind huvitaks hoopis selline asi.Kas kuskil eestis või siin lähedal on võimalik teha peenise suurendamis operatsioone või midagi sellist.Või kus üldse oleks.Kui palju see kõik maksma läheks ja millised on riskid.Ei leia kuskilt nagu selle kohta informatsiooni.Tahaks lihtsalt rohkem infot selle kohta.Ehk teate öelda,kust seda saab.Igasugused täiskasvanute saidid pakuvad igasuguseid venitus pumpasid jms,kuid neist ei pidavat olema mingit kasu.Kas oskaksite anda nagu rohkemat infot kõige sellekohta.Võib ka anda infot mingite venitusaparaatide kohta,millest abi ka olla võiks.Hinna ja tõhususe kohta.Tänan!!!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Vastus teie tõiesti teate - teie suguti on keskmine pikk ja jäme. Mida reaalne võib muuta? Kahjuks ainult ühe operatsiooni tüübi abil võib pikendada 2-3-ks sm-ks ja tulemus on stabiilne. Ma ei tea, kes ja kus kirurgides teeb Eestis ametlikult niisuguses operatsioone. Vähemalt mõjelge kas tasub selle paari sm eest riiskida (komplikatsioone võivad juhtuda) ja maksta mitu tuhad. Teised operatiivsed variandid pakuvad suuremad tulemused (pikkuse ja jämeduse kohal) - aga tulemus ei ole stabiilne,kuna op. käigus peenise sisse implanteeritakse mingi sünteetilise geeli või implantaate. Analoogiliselt suurendatakse naisterinnad. Ohtuse ja hinnade kohta ütlen et need sellel juhul veel kõrgemalt. Teised variandid - nn. pumpasid ja venitusaparaatid ei ole piisav tõhusat. Maksavad meil umes 500 ja 3500 kr. Viimane venitab paariks sm-ks pole aasta jooksul, aga see on jube suur ja raske töö, kuna väga valus ja pikka aega ei saa normaalne magada. Vladimir