peenis 05.11.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Olen 18 aastane noormees. Mure selles,et arvan, et peenis on liiga väike. Tavaolekus on küll 8cm kuid nagu mitte nii jõuline kui paljudel teistel. Jäigastunult on nii 14,5 cm. Samuti tõmbub peenis kokku kui mul on külm , närvipinge vms. Ja seda juhtub tihti. Mulle tundub ka, et munanditekott on samuti väikene. Karadan, et ehk on põhjus selles, et olen puberteedieas tarvitanud alkoholi. Kas see võis mõjutada minu peenise arengut? Kui nii, kas siis on võimalik seda kuidagi parandada?
Jään vastust ootama.
Ette tänades,

K.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Esimene arvamus et olete terve noormees. Mõõtude järgi on teil kõik korras. Penis ei ole väike - isegi keskmine. See et tõmbub kokku külmas ilmas ja närvipinges absoluutselt normaalne. Kui olemas mingi kahtlus - parem tulge vastivõtule, vaatame, teeme analüüsid ja siis otsustame. Soovin edu, Vladimir.