Arvuti, mees ja seks 04.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea enam, kuidas edasi elada oma elu. Minu mees suhtleb üha rohkem ja rohkem internetituttavatega. Kui kõik see algas, mõtlesin, et mäng on mäng, kuid nüüd veedab ta väga palju tunde arvuti taga (tehes näo, et töötab, kuid kahjuks on mul nägemine korras). Magama jõuab ta väga hilja ja täiesti unisena, nii et meie puhul on varsti sobiv see anektoot, kus mees kurdab arstile, et peale esimest vahekorda on kõik korras, aga teisel korral on palav. Seepeale kostab naine selgitavalt-nukralt, et see on nii, kuna esimene kord oli novembris, teine juulis... Ise ma ei oska enam midagi teha, ilusasti rääkimine ei aita. Tegelikult on kogu see olukord üsnagi alandav. Ehk oskate nõu anda?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Vabandage et kohe ei ole vastanud - oli Rootsis komandeeringus. Kahjuks teie situatsioon on tüüpiline. Internedi huvi või sõltumus on palju levinud meie ühiskonnas. See on nagu azartimängu sõltuvus, inimene ütleb endale - nüüd on kõik, lõpetan, lihtsalt astun korraks interneti ja loen viimaseks kirjad ja kõik algab uuesti. Ainult räägimiseks siin kindlasti vähe, tasub ette võtta midagi veel. Reeglina mina soovitan psühholoogi-seksuoloogi konsultatsioonile minna. Kui teile soobib Tallinnas, siis Ester Väljaotsa juurde, väga tark inimene. Temaga on kookulepitud ja tema heameelega konsulteerib minu poolt suunatud patsiendid. Kui vajalik annan tema koordinadid. Aga muidugi olemas ainuke tingimus - teie mees peab olema sellega nõus, et edaspidi elada ei saa ja peab leidma migi lahendusi. Soovitan edu. Vladimir