Ei saavuta seksuaalset erutust 08.08.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 aastane naine. Seksuaalelu olen elanud 7 aastat, kuid orgasmi pole kunagi saanud. Tegelikult on raske isegi erutust tekitada. Isegi kui mingisugune seksuaalne elevus tekib, siis on see pigem vaimne - tavaliselt pärast paari klaasi veini või pornofilmi vaatamist. Füüsiliselt pole ma ärkvel olles kunagi isegi keskpärast erutust tundnud. Vahel magades ja und nähes tunnen küll kliitorierutust, kuid niipea kui see mu teadvusse jõuab ja püüan sellele keskenduda ning end käega stimuleerida, kaob erutus nagu vits vette.
Olen olnud elus vahekorras vaid oma abikaasaga, kuid ma ei usu, et viga on tema tehnikas. Oleme olnud loomingulised ja proovinud pea kõike - vahukoorest kuni tunniajase eelmänguni. Pikk eelmäng hakkab mind peagi pigem ärritama, kuna tulemust sellel niikuinii ei ole ja siis tahaks selle asjaga juba lihtsalt ühele poole saada. Ka üksinda fantaseerimine ja enesestimuleerimine ei tekita minus mingit füüsilist erutust.
Seksuaalsed unistused ja kujutelmad olid mul sagedased lapsepõlves ja puberteedieas, kuid need olid alati vägivaldsed ja naise suhtes alandavad. Mina olin fantaasiates mehepositsioonis. Sellised fantaasiad tekitasid vähest seksuaalset erutust, mis on ka minu tipuks jäänud. Samas mingeid traumeerivaid mälestusi mul lapsepõlvest pole ja suhted oma vanemate ja ka teiste inimestega on alati väga head olnud. Võiksin oma sadistliku või masohhistliku loomusega isegi leppida, kui see ainult reaalsuses töötaks. "Paraku" tekitab mõte reaalselt kellelegi kasvõi mänguliselt haiget teha minus vaid vastikust. Viimased 4-5 aastat pole isegi selliseid fantaasiaid olnud.
On mul üldse mingit lootust rahuldavale seksile? Kas on mingeid tablette vms, mis mind füüsiliselt "järele aitaks"?
Ette tänades...

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kirjas toodud informatsiooni on vähe, aga mõned mõtted Teile...
Olete sama partneriga koos olnud alates 17.eluaastast. Märgite kirjas ära oma loovusvõime erinevate tehnikate puhul, aga puudub sõnum vastastikuste tunnete kohta. Loodan, et vähemalt suhet alustades oli kirg ja armumine Teie vahel olemas ja suhe ei baseeru ainult tehnikate harjutamisel.
Märkasin, et korjate kegesti nn. "süü" enda peale - "ma ei usu, et viga on tema tehnikates". See vajaks edasi mõtisklemist, sest seksuaalsuhtes on alati kaks poolt.
Teie vägivaldsed fantaasiad võivad olla tingitud mitmetest põhjustest ja vajaksid sügavamat analüüsi. Nendes fantaasiates olete võimupositsioonil ja saate midagi, mida elus mitte. Mis on see, millest päriselus ilma jäete? Siin võib olla võti ka sellele, miks Te naudingut ei saa. Loomulikult on need ainult mõned minu mõtted.
Soovitan Teile pöörduda seksuaalteraapiasse. Alguses võiksite tulla ilma partnerita.
P.S. Mingeid selliseid ravimeid, mis Teid paugupealt aitaksid, kahjuks ei ole.
Tervitades Lemme Haldre