Madal liibido 23.01.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Tülitan teid ühe huvitava küsimusega. Nimelt sooviks teada milliseid hormoone on naise organismis päevade ajal rohkem? Mind huvitab see küsimus sellepärast, et olen märganud endas madalat seksiisu, kuid tean juba kindlalt, et isu tõuseb, kui algab menstruatisoon. Kas on võimalik, et mingit ainet on naise organismis sellel hetkel rohkem? Kas on võimalik seda ainet kuidagi juurde saada mõne loodusliku preparaadi näol või toidulisandina? See on minu jaoks väga oluline, kuna tunnen, et ei saa seetõttu olla oma poisile vääriline seksuaalpartner. Minu huvi seksi vastu lihtsalt on madalam kui temal. See tekitab tihti ebameeldivusi ja tülisid meie suhtes. Äkki oskate aidata?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Naise seksuaalkäitumise puhul mängivad rolli väga erinevad hormoonid. Ovulatsiooni ajal on kõrgem östrogeenide tase. Menstruatsiooni 1. päeval on östrogeenide tase väga madal. Tsükli umbes 14-l päeval jälle on östrogeenide tase väga kõrge. Hormoonide kohta võite internetist leida päris palju informatsiooni, kus kõigest põhjalikult kirjutatud. See, et tsükli jooksul tunnete oma seksiisu tõusu või langevat on päris loomulik. Kõige parem looduslik "toidulisand" on partner ise ja tema head oskused. Ainuüksi mehe sõnad võivad anda naisele tugeva erootilise laengu või vastupidi seda pärssida. Kehakeemiast on teada kui olulised on puudutused. Oskuslikud puudutused näo ja pea piirkonnas aitavad armastushormoonidel erituda. Seevastu stressihormoon (adrenalliin) pärsib seksuaalset erutust mitte ainut füüsiliselt vaid ka psüühiliselt. Eestis keemilisi preparaate, mis naise seksuaalsust aitaksid parandada müügil ei ole. Looduslikest vahenditest on väidetavalt ingveril meeste seksuaalsusele positiivne mõju. Tõestatud teadusuuringud selle kohta puuduvad.
Tervitades
L. Haldre