lihtsalt ei saa orgasmi 09.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin teisi saadetud murekirju ja minu oma on neist erinev ja suht imelik! Ma olen 18 aastane tütarlaps ja mul on juba 3 aastat olnud oma poiss (20 a.)! Muidu nagu mingit probleemi ei ole, esimene kord polnudki valus... piisavalt märg on ka alati jne... selles suhtes kõik korras aga mure on selles et ma olen temaga üle 3 aasta maganud ja ma ei ole seni mitte ühtegi korda orgasmi saanud, milles asi? Kuigi ma tunnen oma poissi läbi ja lõhki ja me räägime kõigest... siis siiski ma ei julge sellist asja talle enam nüüd- 3 aastat hiljem öelda! Ma ei oskagi öelda miks ma nii käitun et ainult tähtis see et temal oleks hea... aga nüüd hakkan juba tasapidi enda pärast ka muretsema! Kui endale ise "head" tunnet teha siis saan orgasmi (või vähemalt ma arvan küll et see on orgasm-pole ju poisiga saanud seda)! Milles siis asi? 3 aastat on minu meelest väga pikk aeg et taluda seda nägemist et poisil on kogu aeg nii hea ja mina ei saa sellest midagi. Äkki oskate mind mures aidata, poisiga ma igatahes sellest rääkida ei tahaks...
Jään ootama vastust
Ette tänades...
xxx

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere XXX
Naiste võime orgasmi saada on erinev. Mõned saavad seda otsese vaginaalse kontakti kaudu, kuid teistel naised eelistavad kliitori erutatamist. Orgasm on orgasm ja sellist reeglit, et ainult ühel juhul on õige ning teisel juhul vale, pole olemas.
Elu jooksul võib toimuda ka muutus ning naised õpivad ka teistmoodi orgasmi saama. Peaksite siiski julgelt oma partneriga rääkima, mis Teile meeldib. Ilmselt võiks Teie partner siiski tedlik olla selles, et vajate orgasmiks alati ka kliitori erutamist. Mees saab Teid viia orgasmini käe või suuga kliitorit erutades. Rääkimata jätmine tekitab ainult Teis ajapikku rahulolematust ning vastumeelsust vahekorra suhtes. Suhtes on alati kaks poolt ja kui Teie vajadused jäävad rahuldamata, siis pole ka mees selle üle õnnelik.
Soovitan lugeda ka sellekohaseid raamatuid, kus on seksuaaltehnikatest rohkem juttu. Oma vajadustest võiksite siiski rääkida.
Tervitades L. Haldre