Hilinenud ejakulatsioon 04.03.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mul on probleem seksi ajal orgasmi saavutamisega, mis tekitab suhtes suurt frustratsiooni. Varasemalt olen suutnud ka seksi ajal lõpetada, aga kuna tänane partner on esimene, kes minu pika kestvuse ja orgasmi saavutamise raskuse üle hämmeldus ja kurbust väljendas, olen nüüd stressis ja ei suuda enam üldse seksi ajal lõpetada. Masturbeerides tuleb see lihtsalt.
Kuidas seda olukorda partnerile selgitada, nii et ta ei süüdistaks ei ennast ega mind ja kas ja kuidas on võimalik hakata normaalselt orgasme saama, siis kui neid soovin ka seksi ajal?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Inimesed on ikka erinevad. Võib olla sel partneril on tupe liiga lai (näiteks peale sünnitust) või lihtsalt tupe ehituse erinevus et Teie peenisel ei toimu vajalik tihe kontakti tupe seinaga ja selle pärast ei toimu ka orgasmi. Kui see on nii, siis aitab seksuaalse asendit vahetada, näiteks naiste rahvas tõuseb jalad ülese (kõhu poole), või paned jalad risti, või proovida tagapositsioonid. Samal ajal see võib olla ka puht psühholoogiline probleem, kuna Teie nimetasite et masturbeerides see tuleb lihtsam. Siis äkki tasub pöörduda psühholoogi poole. Vähemalt partner ja Teie ise sellest ei ole süüdi, kuna kõik inimesed on tõesti erinevad. Soovitan algusel lihtsalt proovida kõike võimalik asendid ja nähtavasti leiate mis mõlemale sobib. Soovin edu Vladimir Vihljajev