suudlused ja musid 29.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure erineb natuke eel-loetutest, kuid on siiski minu jaoks suur mure. Nimelt mu partner ei taha yldse suudelda, kuid minule meeldib see hullupööra.Oleme sellest rääkinud, kuid tema vastused ajavad veelgi rohkem segadusse. Ise ma arvan,et ta ei oska ja saab sellest aru ning seepärast on see talle vastumeelseks muutunud. Ytleb mees selle peale,et ta pole 30 aastat musitaja olnud ja on harjumatu. Mina aga arvan,et kui keegi meeldib,siis kõik tõmbab ise nagu + ja -. Mees ytles,et tal käib tuuriti,et vahel tahab suudelda ja vahel mitte. Oleme koos olnud aasta ja ma ei ole kyll mingeid tuure märganud. Nyyd,kus olen aru saanud,et ta ei taha, teeb seda minu rõõmuks, siis on mulgi vastu hakanud. ja me lihtsalt ei suudle. Kohutav! Aga peale käima ma ka ei hakka! See on seotud ju ka seksiga,sest suudlemine erutab mind väga, ja tunnen sellest puudust. Ysna tihti oleme vahekorras nii,et ei mingit suudlust. Mõtlen ise,et kuidas se kyll on võimalik? Selline suur kirg meil puudub. Naudime teineteisega koos olemist ja tegemisi. Mis te arvate,kas see võib ajaga tulla, tema tahtmine suudelda?
Ta tõi vabanduseks hingeõhu! Ma tean ju ise ja kysisin kindluse mõttes ka tuttavatelt,kas mul on hingeõhuga probleeme. Ei ole! Temal ka mitte.
Lugesin yhest ajakirjast,et mingile prorsendile inimestest on suudlemine vastumeelne. Mis te soovitate? Olen proovinud teda kiita,ja öelda,et on hea.
Ta ytleb,et ei meeldi kui mu märg keel tal suus on.Tahab ainult huultega,ja just nimelt kuivadega mind suudelda. Temaga sel teemal rääkimine mingiks ajaks leevendab mu mõtteid, kuid natukese aja pärast hakkan siiski kahtlema ta tunnetes ja mõtetes mu vastu.
Kas oskate nõu anda, mida teha... se ei ole ju põhjus laiali-minekuks, kuigi see väga häirib.
Arvan,et ta pole head suudlust tundnud ja ei oska seda teha ja nautida. Miks talle meeldivad just kuivad huuled? Kas olete selliste juttudega kokku puutunud?

Ette tänades ja tervitustega Kati

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Ajaloost on teda, et kuni 19. saj lõpuni peeti Hiinas huultele suudlemist halvaks tooniks. Hiinlased pidasid seda üheks kannibalismi vormiks. Õnneks on see tänapäeva Eestis teisiti.
Paistab, et Teie mehel on seoses suudlemisega tõesti olnud varasemaid pettumusi ja ebameeldivaid kogemusi. Ilmselt on need pettumused loonud mingi sügava psühholoogilise tõrke. On Teie partner ehk pärit perekonnast, kus helluse ja läheduse ning suudlemise näitamine oli põlu all või isegi tabu?
Kui Teie abikaasa väldib suudlemist suult- suule, siis on võimalik suudelda nägu, keha ja teisi kehaosi. Te ei kirjuta, kas need piirkonnad on suudlemiseks mehele vastuvõetavad.
Suudlemiskunsti on võimalik arendada. Soovitan lugeda äsja raamatulettidele ilmunud raamatut "Meeleline seks", mille autoriks on Linda Sonntag. See raamat räägib meelelise naudingu arendamisest, mis võimaldab inimestel elust rohkem rõõmu tunda. Tartus on raamat müügil hetkel mitmes kaupluses.
Ebakõlade puhul suhetes on alati võimalik pöörduda ka paariterapiasse. Vastavaid spetsialiste töötab nii Tartus kui ka Tallinnas.
Tervitades L. Haldre