kirg kadunud 29.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, mul selline mure et sooviksin teada, kas kirg võib tagasi tulla, kui see täielikult kadunud?
olen 21 aastane, 1,5 aastase lapse ema, lapse isaga olen olnud 3aastat koos, 2 sellest abielus!
Enne oli kõik korras,kuid kuna mu mees pole just eriline romantik, siis hellitamist eriti temalt loota pole, enne elasin selle üle, kuid siis kui arvuti osteti siis hakkas ta mängima, ning see ajas mind veel rohkem vihale!
voodielu oli siis meil veel korras, kui võib nii öelda, kuigi mul ei ole eriti tahtmist olnud seksida!
Kuid siis sain tuttavax ühe mehega, kellest nüüd on saand mu parim sõber ja võib öelda ka et armuke, ning kuna ta on minu mehe suhtes täielik vastand, siis mees tundub minu jaox iga päevaga aina halvemana!
vahepeal oli ta isegi mulle vastumeelt, mulle ei meeldinud kui puudutas mind, või tegi isegi musi!
võib olla see sellest, et olen teise armunud?
praegu saan abikaasaga muidu päris normaalselt läbi, kuid mingit seksuaalset kirge pole, tegelt pole kunagi olnudki, kuid nüüd pole üldse!
teise mehe vastu aga küll!
vahepeal otsustasime et läheme kasvõi natusekeseks ajaks lahku,kuid mul pole kuhugi lapsega minna, ja siis jäi see katki!
nüüd ma ei teagi, kas lihtsalt armusin pimedana, ja nüüd näen,et pole õige see, või äkki möödub see!
Samas enne ma ise üritasin asja päästa, kuid nüüd alateadvuses ei tahagi seda, otsin vist kedagi teist?!
Mis tegema peaksin?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kiri sisaldab mõningaid vastuolusid. Ühelt poolt kirjutate, et "enne oli kõik korras" ja esitate küsimuse "kas kirg võib tagasi tulla", teisalt kirjutate, et kunagi pole midagi hästi olnud. Sellest järeldan, et kirg ja paremad ajad on ka Teie paarisuhtes siiski olnud.
Praegusel hetkel olete armunud teise partnerisse. Sellises topeltolukorras mängib inimese aju sageli vingerpussi. Nimelt lähevad käiku nn. kaitsemehhanismid, et oma topeltsuhet õigustada. Kaitsemehhanismide tulemusena hakkab kõik hea vanas suhtes justkui pisenema ning tekib tugevdatud taju näha endises partneris rohkem halba. Põhjuseks võib olla vajadus oma süütundega toime tulla.
See, et praeguses olukorras, kus teise inimesse armumine kõrgpunktis on, ka oma mehe musi ebameeldiv tundub, pole midagi imelikku.
Olete 3 aastat koos olnud. See on periood, kus esimene põnevus rahuldatud ja iga kirg pisut jahenenud. Pole mõeldav, et inimene suudaks säraküünlana kogu elu kires leegitseda. See juhtuks Teiega ka teise või kolmanda partneri puhul.

Samas ei saa ma Teile mingit konkreetset nõu anda. Võimalik, et tegemist on tõesti sobimatusega ja olete leidnud uue parema partneri.
Oma otsused peate tegema ise. Praegu aitab Teid ehk pisut aja mahavõtmine.
Samas, kui püsite hetkel praeguses suhtes ja midagi selle parandamiseks siiski ära tahate teha, siis proovige ise midagi algatada. Proovige minna koos välja või midagi muud köitvat teha, mis suhte algusaastatel Teile mõlemale lõbu pakkus. Küllap on Teie mehelgi vahel tühjustunnet, kui ta ainsa suhtluspartnerina arvutit tunnustab.
Alati on võimalik minna ja paremat ning huvitavamat uue elu algust üksinda proovida. Ainult.. Teil on ka peres kolmas isik, mistõttu oma lapse isaga jääte mingil määral seotuks alatiseks.
Tervitades L. Haldre