Põlv 24.05.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 35a. norm. kaalus naisterahvas, muret teeb mulle põlv. Umbes nädal tagasi läks parem põlv turse (nagu oleks seest midagi täis, padja tunne põlves), nõrgaks ja hellaks, käia saan longates ja trepist liikumine on raskendatud. Käisin kirurgil, röntgenpilt näitas põletikulisi sakke luu küljes. Arst tegi põlve süsti (lidokaiin ja mingi antibiootikum) ja palus tagasi tulla, kui põlv ei parane...põlv ei paranenud. Kuna süst oli valus, siis vabatahtlikult ma sinna küll enam tagasi ei lähe. Sellist turses paremat põlve on mul esinenud kolmel korral, esimesel korral olin 19a. Tavaliselt on see umbes 10 päeva jooksul ise mööda läinud. Kui põlv on korras, siis naksub ta käies, vahel on kohe piinlik vaikses rahvast täis toas käia, naks-naks-naks. Üldse väsivad jalad kiiresti ja pean tihti istuma. Tahaksingi teada mis siis ikkagi seal põlves toimub ja kas saaksin ise midagi enda heaks ära teha ja mis on kõige hullem mis võib sellise liigesega juhtuga? Olen käinud ka keskhaiglas röntgenis luu tihedust mõõtmas ja kadu oli normi piires, aga see mis eelnevalt ultraheliga jalaliigeselt mõõdeti, näitas luu kadu üle normi.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kaebuste järgi oli Teil ilmselt "vesi põlves". Pöörduge reumatoloogi poole.
Kõigepealt tuleb see põletikuline vedelik sealt välja võtta ( süstlaga) ja laboratoorselt analüüsida. Protseduuri saab teha täiesti valutult. Lisaks tuleb teha ka mitmed vereanalüüsid. Põhjusi võib siin olla mitmeid.