Valutav selg 31.10.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 29 aastane naine ja juba 3 viimast nädalat hädas pideva selja valuga,

mis kiirgab ka jalgadesse eriti vasakusse. Kui astun kogemata bussi

vale jalaga või juhtun tegema muidu äkilisi liigutusi lõõb selga väga tugev valu.

Arvasin, et läheb üle aga valu ei anna sugugi järgi nüüd on lisandunud ka väga

kange selg hommikuti ja ka selja valu öösiti. Kuna kodus on ka 8 kuuune laps

pean teda pidevalt ka sülle võtam ja toimetama olen aga mitu korda astudes

valust peaaegu lapse maha pillanud. Lugesin siit küismustest, et jalga kiirgav

valu võib olla reuma tunnuseks. Kas te oskate nõu anda võib see tõesti nii olla.

Olen oma elus põdenud ainult kurgumandlite kroonilist põletikku, mis

nüüdseks on ka ära lõigatud. Muidu olnud alati terve. Kuhu arsti juurde ma

peaksin pöörduma või on alati esimene käik oma perearsti juurde.

Ja on reuma üldse ravitav või see on kuidagi ka krooniline haigus.

Millised võivad sellise haiguse põhjused olla?

Teid ette tänades

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Esimese muljena on tunne, et Te peaksite eelkõige pöörduma neuroloogi poole.

Sinna annab saatekirja perearst. Kaebuste järgi võiks olla tegemist nn. radikuliidiga, mida ravivad neuroloogid.

Samas 100% ei saa ka välistada reumatoloogilist probleemi - sakroiliiti, mille puhul on iseloomulik hommikupoole-öö vaevav valu alaseljas ja kangus. Liigutamine / võimlemine toob sel juhul kergendust. Valu võib kiirguda ühele poole tuharasse, kuid ka jalga. Selle haiguse puhul, erinevalt radikuliidist, on tavaliselt ka vere analüüsid korrast ära - e. näitavad põletikku. Uurima Teid kindlasti peaks, et selgitada valu põhjus. Sealt juba järgneb ravi.

Seega peaksite Te eelkõige külastama neuroloogi ja kui tema neuroloogilist patoloogiat eitab, siis reumatoloogi.