Valutav selg 04.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu abikaasal on liigestega pidevalt probleeme juba alates lapsepõlvest, mil tegeles intensiivselt suusaspordiga. Ta on saanud ka aeg-ajalt igasugust ravi, nii soojendamist, tablettravi kui magnetravi . Pidevad põlveliigeste valud on leevendunud nüüdseks ilmselt tänu bio-glükosamiini võtmisele . Paar päeva tagasi algas tal aga ootamatult alaseljas valu, mis lööb ka aeg-ajalt põlveni välja ning olla saab ainult kummargil. Määrisime Voltaren salvi ja soojendavat meie Farmaatsiatehase toodetud nn.spordisalvi, aga aidanud see ei ole . Olen kuulnud nn. Valu blokeerivast süstist, kus ja mis näidustustustel seda tehakse ning kui palju selline süst maksab ? Kas oleks soovitav äkki hoopis proovida nõelravi et kiiremini valu leevendada? Mida soovitate ette võtta.
Ette tänades vastuse eest ! L.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Enne kui teha blokaadi seljale, peaks ta võtma tablette - näit Diclophenaci 150 mg päevas. Kui see valu ära ei võta, siis pöörduge neuroloogi poole, kes teeb blokaadi kui vajalikuks peab.