paistes sõrmeliigesed 12.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Pöördusin oma perearsti poole.Tehti vereproov,reuma proov 24 ,kolesterool 6,5.Reumatoloogi juurde ei saadetud,ravimeid ei kirjutatud.Kas ma saan ise midagi teha,ma mõtlen toitumisega.Kas on võmalik pärilikult kõrgem kolesterooli tase.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Mis asi on reuma proov?
Kui vana te olete? Kolesterooli langetamiseks on kõigepealt vajalik 3 kuud rasvavaba dieeti. Samas see arv pole ka nii suur, et medikamentoosset ravi nõuaks.