Põlve valu peale füüsilist koormust. 11.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Sõitsin Bussiga millel sidur ei töötanud korralikult (liikus raskelt) kaks päeva järjest. Lõpuks enam ei jõudnud füüsiliselt sidurit vajutada sest jalg oli juba päris väsinud. Mõne päeva pärast aga ei saanud enam trepist üllesse ega alla liikuda hästi , põlve lõi valu. Ka oma isikliku autoga sõitmisel sidurit ei saanud enam hästi vajutada....põlves valu. Hakkasin määrima põlve Capsicam salviga ja perearst soovitas hakkata võtma Diklofenak 1 tablett päevas kokku 15 päeva. valu on kestnud kaks ja pool nädalat ja tablette hakkasin võtma 5 päeva tagasi. Valu on väiksem, saan autoga sõita kuid päris ära ei ole läinud. Mis üldse selle põlvega juhtus ja kas see on parim ravi?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma ei tea, mis põlvega juhtus. Selleks peaks ikka põlve nägema. Kas põlv ka paistetas?
Igal juhul Diclophenac on kindlasti abistav ja peale peaks määrima näit. Fastum geeli ( mitte Capsicami). Hea oleks ka mõneks ajaks põlvele rohkem rahu anda ja eriti vältida sarnast koormust nagu ta sai.