selg ja põlv 03.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minul hetkel mitu küsimust..

Kui pikali olen selja peal, siis tekkib alaselga nagu kramp, mis annab märku, et pean end kuidagi külje peale veeretama ja istukile tõusma, muidu algavad suuread valus alaseljas.. pikalt ühe koha peal seistes algab alaseljas tuim valu.. kas see on radikuliit või mis? Kas on ka mingi salv või midagi mis koduselt aitaks?

Põlvega on nii, et 1-2 korda aastas lööb ühte või mõlemasse põlve valu. See nähe võib kesta mitu kuud. Kui istun või pikali olen, siis ei saa pikalt jalga kõveras hoida, valud hakkavad põlve sees, kui põlve sirgeks panen, läheb valu kohe üle. Ka ei saa trepist normaalselt käia, kui haige põlve peale astun kõverdatud jalaga lööb valu läbi.. mis see võiks olla?

Aitähh ette.
Helena

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Radikuliit kiirgub tavaliselt kas ühte või teise jalga, andes jalas lisaks valule ka muid ebameeldivaid aistinguid ("sipelgate jooks", surinad, naha ülitundlikkus puutele lm)
Seljavalu põhjuseid on väga palju ja ainult nende kaebuste põhjal siin nõu anda just ei saa... Kui alaseljavalu kestab alla 8 nädala,siis peale valuvaigistite ei ole vaja midagi võtta ega ka erliselt uurida. Kui kestab kauem, siis esmaselt peaks neuroloogi poole pöörduma.