Põlved valutavad 2 aastasel lapsel öösiti 07.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kahe aastasel tüdrukul valutavad liigesed(alguses hüppeliigesed ja nüüd
hoopis põlved)põhiliselt öösiti.Paaril korral on ta põlvevalu kaevanud ka õhtul.
Paistes ja kuumad pole liigesed minu arvates olnud.Kuid jõulude paiku ei saanud tüdruk jalale astuda 2 päeva, siis läks iseenesest üle.Käisime ka traumapunktis, kuna ma arvasin, et äkki on mingi pisike luu katki.Ta näitas just
jalalaba piirkonda ja kaebas nii tugevat valu, et jalale ei toetanud.
Veel üks kummaline lugu juhtus meil siis kui laps oli üheaastane.Ta kukkus minu silmade alla maha ja traumapunktis selgus, et mingi luu on katki ja jalg oli
2 nädalat kipsis.
Kuna laps on väga halva isuga, siis kahtlustan, et need valud võivad tulla mingite ainete puudusest.Kuigi olen nüüd mitu nädalat Ca tablette juurde
andnud, kuid valud ikka jätkuvad(küll harvem kui varem)
Kuna ma saan oma lastearsti juurde minna alles paari nädala pärast(ma ei ole
nimelt kodulinnas), siis ootaksingi vastust.Olen väga mures.
Kas esimene samm oleks veeniveri?Või peaks otse mingi arsti juurde pöörduma?Kas see oleks ortopeedi või reumatoloogi rida?
/Tegemist on kaksikutüdrukuga)
Ette tänades murelik ema

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Peaksite eelkõige reumatoloogi juurde pöörduma, et välistada reumatoloogiline haigus. Selleks on tõesti vajalik veenivere analüüs. Kuna aga turset ega kuumust liigesepiirkonnas pole olnud, siis annab se lootust, et pole midagi tõsisemat.